Dodany: 2011-04-26 09:40:48

Czy adwokat i radca prawny to to samoAdwokat, prawnik, radca prawny, prokurator, to nie liczne tytuły, z którymi mamy do czynienia w kręgu rzemiosła prawniczego. Nie każdy człowiek jednak wie, jaka jest różnica między adwokatem, a np. radcą prawnym.

 

W gruncie rzeczy różnica jest bardzo prosta. Kolokwialnie mówiąc adwokat „broni” oskarżonego na wokandzie sądu, a radca prawny świadczy usługi prawne np. w postaci różnego typu konsultacji prawniczych. Przykładem takiego radcy prawnego jest radca prawny częstochowa. Teoretycznie i praktycznie rzecz ujmując każdy adwokat może być również radcą prawnym, ale nie każdy radca może być adwokatem. Radca prawny częstochowa świadczy usługi konsultacyjne w każdej z dziedzin prawa.

 

Profesjonalne podejście o tematu i umiejętne pokierowanie zwykłego człowieka w sprawie, która go interesuje to znak rozpoznawczy  radca prawny częstochowa. Każdy adwokat może świadczyć konsultacje prawnicze, ale najbardziej fachowe, konkretne i będące odpowiedzią na nasz problem znajdziemy u każdego rady prawnego. Radca prawny może polecić jakiegoś adwokata, żeby ten zajął się sprawą, gdy zachodzi taka potrzeba.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy adwokat i radca prawny to to samo
Nick: